
De stijgende energieprijzen kunnen, vooral voor inwoners met een laag inkomen, een probleem opleveren. Daarom geeft het Rijk één keer een energietoeslag aan huishoudens met een laag inkomen. Om hen te helpen met het betalen van de energierekening. Halte Werk voert de regeling uit voor de gemeentes Alkmaar en Dijk en Waard.
Halte Werk is gestart met de uitbetaling van de toeslag aan huishoudens met een uitkering volgens de Participatiewet, IOAW en IOAZ. De toeslag wordt één keer uitgekeerd en de hoogte van het bedrag is maximaal € 800 netto per huishouden.
Inwoners met een laag inkomen die geen bijstandsuitkering hebben, moeten de energietoeslag zelf aanvragen. Dat kan op dit moment nog niet, maar daar wordt wel hard aan gewerkt.
Bron:Beatfm.nl