
Het is gebleken dat de gemeente Alkmaar in een overeenkomst op 21 juli 2022 met een een vertegenwoordiging van een groep Alkmaarse woonwagenbewoners afspraken heeft gemaakt over de uitbreiding van woonwagenstandplaatsen. De gemeente heeft daarin beloofd een ´bovenmatige grote inspanning´ te gaan leveren om, naast de realisatie van woonwagenstandplaatsen in de Vroonermeer, binnen drie jaar extra plekken voor woonwagenbewoners te realiseren, tijdelijk dan wel permanent.
Eerder heeft de gemeente subsidie ontvangen van de provincie Noord-Holland voor het realiseren van nieuwe huurstandplaatsen met huurwoonwagens in de Driehoek in de Vroonermeer. Er is toen een eerste aanzet gemaakt voor het bestemmingsplan met 11 standplaatsen. De woningcorporaties hebben echter aangegeven dat op het realiseren van huurstandplaatsen een financieringstekort zit en er is toen een subsidie verkregen uit de Rijksregeling Huisvesting Aandachtsgroepen voor € 55.000, het maximumbedrag per standplaats van € 5.000.
Een eerste overleg in het teken van het 8-wekelijks bestuurlijk overleg met een groep woonwagenbewoners staat gepland op de planning voor de maand september.