In Alkmaar werd op 5 mei het Bevrijdingsfestival 80 jaar vrijheid gevierd met een gevarieerd programma van muziek, kunst en activiteiten voor jong en oud. Zo was er op het Canadaplein het bevrijdingsvuur, dat door hardlopers van atletiekvereniging Hylas van Wageningen naar Alkmaar was gebracht, ontstoken door burgemeester Anja Schouten en kinderburgemeester Otay Othman.
De hele dag waren er diverse optredens van onder andere lokale held Dean Presley en Cabbage Alley. Op de Paardenmarkt was er een kinderfestival met circus-acts, een infomarkt en optredens van jonge singer/songwriters. Het was overal in de binnenstad erg druk en dan vooral ook bij de evenementen.
Bij de Oude Gasfabriek in Alkmaar was er het alternatieve Samen Vrij Festival dat in het teken stond van vrijheid, verbinding en inclusiviteit. Ook daar was veel publiek op afgekomen.



