Bijzondere Herdenking in Alkmaar

door Redactie · 26 juli 2025

Op woensdagavond 14 augustus vindt in Alkmaar een bijzondere herdenking plaats. Niet op de officiële dag zelf, maar daags ervoor – stil, krachtig en met een open blik naar de wereld. Want tachtig jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog in Azië kiest Flame of Hope voor een inclusieve manier van herdenken, waarin empathie en verbondenheid centraal staan.

Voorbij grenzen en patriottisme

“We herdenken álle slachtoffers van oorlog en onrecht, waar ook ter wereld, toen én nu,” zegt Miwa Tamamoto van Flame of Hope. “Herdenken is niet alleen terugkijken, maar ook vooruitkijken: wat kunnen wij vandaag doen voor een betere wereld?”

De bijeenkomst is multi-inclusief, bedoeld voor iedereen die stil wil staan bij verlies én hoop. Tijdens de ceremonie worden verhalen gedeeld uit verschillende landen, en na afloop is er ruimte voor persoonlijke uitwisseling in een veilige, intieme sfeer.

Van herdenken naar handelen

De avond is niet alleen een eerbetoon aan het verleden, maar ook een oproep tot betrokkenheid. De vrijwillige bijdrage die bezoekers kunnen geven, gaat naar een project voor Gaza. Daarmee wordt herdenken meteen ook een daad van solidariteit.

Praktische informatie

  • Datum: Woensdag 14 augustus
  • Inloop: vanaf 18.30 uur
  • Start ceremonie: 19.00 uur
  • Locatie: De Ondernemers Tuin, Unit 3.02 (Berenkoog 35, Alkmaar)
  • Toegang: Gratis, vrijwillige bijdrage welkom
  • Aanmelden: Graag vooraf via miwa.tamamoto@flameofhope.net (bij veel aanmeldingen wordt een grotere locatie gezocht)
  • Meer info: www.flameofhope.eu

Archief

error: Content is protected !!