Alkmaar · 2 januari 2024

Boa’s en politie werken samen aan verkeersveiliger Alkmaar

Boa's en politie werken samen aan verkeersveiliger Alkmaar

Vanaf 1 januari 2024 werken Bijzonder Opsporingsambtenaren (BOA’s) en Politie samen aan een verkeersveiliger Alkmaar. Tot nu toe was controleren op fietsen zonder licht of met een telefoon in de hand alleen een taak voor de politie. In het nieuwe jaar worden zij daarbij geholpen door BOA’s. Ook op het negeren van een rood stoplicht door fietsers, voetgangers of scooters mogen de handhavers nu ingrijpen.
Burgemeester Anja Schouten: ‘BOA’s doen belangrijk werk. Samen met Politie werken zij aan de veiligheid van onze gemeente. Verkeersveiligheid hoort daar ook bij. Met deze nieuwe stap versterken ze ook daarop hun samenwerking.’

Ook wethouder verkeer Christiaan Peetoom is blij met deze uitbreiding van bevoegdheden: ‘We willen dat iedereen in Alkmaar veilig deel kan nemen aan het verkeer. Daarvoor is het belangrijk dat iedereen zich aan de regels houdt. Met hulp van de Alkmaarse BOA’s vergroten we de verkeersveiligheid binnen onze gemeente verder.’

error: Content is protected !!