Vaar vrijdagavond 29 augustus mee in de excursieboot van Landschap Noord-Holland en geniet van de schemering: zie hoe het licht verandert en de dag plaats maakt voor de nacht. Op dit magische moment tussen dag en nacht komen de vleermuizen tevoorschijn. In het laatste weekend van augustus wordt jaarlijks de Nacht van de Vleermuis georganiseerd. In veel landen in Europa wordt in dit weekend aandacht besteed aan vleermuizen. Dat begint dit jaar op vrijdag de 29e augustus.
Je vertrekt in de schemer vanuit het botenhuis bij Driehuizen en tijdens de vaartocht valt de nacht. Een bijzondere belevenis, want in het duister beleef je de natuur heel anders, zeker op het water in de prachtige Eilandspolder. En de vleermuizen komen tevoorschijn! Zij gaan op zoek naar insecten en vliegen wendbaar door de donkere lucht.
De geluiden die ze maken zijn te hoog om voor het menselijk oor hoorbaar te zijn (al kunnen kinderen ze soms wel horen). Maar de gids heeft een batdetector bij zich waarmee de geluiden waarneembaar zijn. Omdat iedere soort een eigen geluid maakt kun je ze herkennen. Met wat geluk krijg je ze ook te zien in het licht van de lamp van de gids.
Trek waterdichte schoenen of laarzen aan en warme (regen)kleding. Op het water is het ’s avonds fris. Kinderen zijn van harte welkom. Op de boot is plek voor rolstoelen (neem van tevoren even contact op als je met een rolstoel mee wilt).
Wanneer: vrijdag 29 augustus 2025 van 20:00 tot 22:00 uur
Vertrekpunt: Botenhuis Eilandspolder – Oudelandsdijk 1a – 1844 KN Driehuizen
Voor meer informatie en reserveren: www.landschapnoordholland.nl/activiteiten