HEERHUGOWAARD – Circus- en Theaterschool Tefredo bouwt aankomende zomer weer al zijn tenten op bij het Strand van Luna om van 23 tot en met 26 juli de vijfde editie van ‘Tefredo’s Talenten Spektakel’ werkelijkheid te maken. Met een feestelijk programma bomvol theater, muziek, dans en natuurlijk circus trakteert Tefredo het publiek op al het moois dat de talenten uit de regio te bieden hebben. En u kunt erbij zijn! Of u nu zelf even circusartiest wilt zijn tijdens één van de circusworkshops… Samen met de kleinste wilt worden meegenomen in een reis van verhalen tijdens het voorleestheater… Samen met uw hele familie naar de circusvoorstelling ‘Chateau Magique’ wilt gaan… Of u zichzelf een danser wilt voelen bij een van de dansworkshops. Er is voor ieder wat wils!
Het eerste lustrum van het Tefredo’s Talenten Spektakel betekent veel voor circusdirecteur Fred. ‘Het is gek om te verzinnen dat wij zijn begonnen met één circustent, waarin wij een aantal circusworkshops en een open podium hielden,’ vertelt hij. ‘Wij staan hier ondertussen al zoveel jaar en nu staan wij met een stuk of zes tenten en een enorm programma. Ik vind het ongelofelijk!’ Dit enorme programma bestaat o.a. onder een magische familievoorstelling, waarin een waarzegster een vloek uitroept over een kasteel. Alle inwoners veranderen hierdoor in sprookjesfiguren die met hun verschillende circustrucs de vloek proberen te verbreken. En ook het avondprogramma moet genoemd worden. Iedere avond treden drie verschillende talenten uit de regio op en bieden hiermee een gevarieerd en uniek aanbod van circus, muzikaal theater, cabaret en muziek.
Hoewel het circusavontuur van Tefredo bij het Strand van Luna is uitgegroeid tot alweer de vijfde editie van Tefredo’s Talenten Spektakel blijft de doelstelling voor Fred hetzelfde. ‘Voor ons blijft het allerbelangrijkste om talenten in en rondom Heerhugowaard een podium te bieden,’ zegt Meijer. ‘Op die manier kunnen zij hun creatieve- en artistieke kunsten vertonen voor een publiek en zichzelf ontwikkelen op het podium.’
Ook kinderen begeleiden tijdens de workshops om hen daarna een plekje in de spotlights te geven, is heel belangrijk voor Fred. Hij vertelt: ‘De kinderen, die meedoen aan onze workshops, leren in twee uur tijd jongleren, ton lopen, bal lopen, koord dansen en ga zo maar door. Na het oefenen maken ze een eigen act en mogen zij deze vertonen in onze piste. Mogen, want niks moet bij onze circusschool. Het is dan fantastisch om te zien, dat kinderen in twee uur tijd zoveel zelfvertrouwen opdoen en werkelijk stralen in het midden van de piste.’
Uiteindelijk hoopt circus- en theaterschool Tefredo met de vijfde editie van hun ‘Tefredo’s Talenten Spektakel’ weer een mooi hoofdstuk toe te kunnen voegen aan hun lange bestaan. Een hoofdstuk waar u onderdeel van kunt zijn! Dus komt dat zien en kom genieten van de mooiste voorstellingen en de leukste voorstellingen! Voor alle informatie, tickets en prijzen kunt u kijken op www.tefredo.nl of neem contact op per mail (info@tefredo.nl) of bel naar 06-29324463.