Zeer grote brand bij restaurant aan de Houttil in de binnenstad van Alkmaar, meerdere panden ontruimd

Door de Redactie · 26 november 2025

ALKMAAR – De brandweer is woensdagmorgen met spoed opgeroepen voor een melding aan de Houttil bij restaurant Javaanse Meisjes in Alkmaar.

De brand brak rond 09.40 uur waarschijnlijk uit in het restaurant ‘Javaanse Meisjes’. Meerdere brandweereenheden uit de omgeving rukten uit met vier blusvoertuigen en twee hoogwerkers. Er is GRIP1 uitgeroepen, wat betekent dat er een commandocentrum wordt opgezet in de straat. Hierdoor kunnen de hulpdiensten beter samenwerken.

Het volledige huizenblok wordt ontruimd door de hulpdiensten. De veiligheidsregio geeft het advies aan omwonenden die last hebben van de rook, om ramen en deuren te sluiten, en ventilatie uit te zetten. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk. 

Volgens de veiligheidsregio verspreidt het vuur zich via de grond naar de omliggende panden. Daarom worden de panden ontruimd. Doordat ze heel dicht op elkaar staan, is de brandweer bang dat de brand snel overslaat. Tien omliggende gebouwen zijn inmiddels ontruimd.

Met drones wordt gekeken hoe de brand zich door de gebouwen heen verspreidt. Zo kan de brandweer beter blussen.

Archief

error: Jammer joh!