Kunstuitleen Alkmaar presenteert raamexpositie van Noni Plomp bij Jumbo Monique

Door de Redactie · 21 mei 2026

Alkmaar, mei 2026 – Kunstuitleen Alkmaar presenteert in samenwerking met Jumbo Monique een nieuwe raamexpositie in de etalage aan De Laat in Alkmaar. Van 21 mei tot en met 24 juni 2026 staat het werk van kunstenaar Noni Plomp centraal.

Noni Plomp volgde opleidingen aan onder meer Studio l’Agré in Amsterdam en de Académie de la Grande Chaumière in Parijs. Zij woonde en werkte langere tijd in Frankrijk en Spanje en keerde rond 2000 terug naar Nederland, waar zij onder andere in Friesland verbleef. De rust en ruimte van het Friese landschap hebben een blijvende invloed gehad op haar werk.

In haar schilderijen ontwikkelde Plomp een herkenbare, sobere en geabstraheerde vormentaal. Kenmerkend zijn de krachtige kleurcontrasten en het terugbrengen van stillevens en landschappen tot hun essentie. Daarmee ontstaat werk waarin de herkenbare werkelijkheid behouden blijft, maar tegelijk aan intensiteit wint.

Plomp werd geboren in Alkmaar en woont tegenwoordig in Heerhugowaard. Met deze presentatie keert haar werk terug naar haar geboortestad, zichtbaar voor een breed publiek in het centrum van Alkmaar.

De raamexposities zijn een gezamenlijk initiatief van Kunstuitleen Alkmaar en Jumbo Monique. Door kunst te tonen in een alledaagse winkelomgeving willen beide partijen hedendaagse kunst toegankelijk maken voor een breed en divers publiek.

“Met de raamexposities brengen we kunst letterlijk naar het winkelend publiek toe. Zo ontstaat er een laagdrempelige ontmoeting met hedendaagse kunst, midden in de stad,” aldus directeur van de kunstuitleen Marieke van Esch.

De expositie is vrij te bekijken. Alle getoonde werken zijn te koop via Kunstuitleen Alkmaar. Prijzen zijn op aanvraag beschikbaar.

Archief

Archief

error: Jammer joh!