SCHERMERHORN – De Grote Kerk in Schermerhorn krijgt op zaterdag 4 oktober een Spaans hartslagje. Zangeres Monica Coronado (Barcelona) en gipsyflamenco-gitarist Manito brengen hun programma Melodías del Corazón – vurige liederen waarin hartstocht, weemoed en la vida elkaar afwisselen.
Stem en snaren in dialoog
Coronado staat bekend om haar directe podiumpresence: ze zingt vanuit haar tenen, eigen werk en klassiekers. Manito – vernoemd naar gitaarlegende Manitas de Plata – vuurt daar razendsnelle, verhalende improvisaties op af. Het resultaat is een gesprek tussen stem en snaren dat je op het puntje van je stoel houdt.
Toegankelijk en meeslepend
Geen Spaans nodig: de nummers worden in het Nederlands toegelicht. Zo stap je moeiteloos de wereld van gipsyflamenco binnen, ook als je nieuw bent in het genre. Voor kenners is dit juist smullen van techniek, timing en de mix van gitaar en andere snaarinstrumenten zoals de laud (Spaanse luit).
Een must voor liefhebbers
Dit is zo’n concert dat klein begint en groot eindigt: intiem, akoestisch en toch groots in emotie. Voor flamencofanaten én nieuwsgierige luisteraars die zich willen laten verrassen door mediterrane warmte in een Noord-Hollandse kerk.
Praktische informatie
- Datum & tijd: zaterdag 4 oktober 2025, 20.00 uur (deur open v.a. 19.30 uur)
- Locatie: Grote Kerk Schermerhorn, Oosteinde 2, Schermerhorn
- Tickets: €17,50
- Reserveren: grotekerkschermerhorn.nl of 06-83514584