Op zondag 8 maart staat Alkmaar in het teken van vrouwenrechten, gelijkwaardigheid en zichtbaarheid. Tijdens Internationale Vrouwendag Alkmaar trekken deelnemers in een protestmars door de binnenstad, gevolgd door een gratis festival rond het Canadaplein. Het initiatief wordt georganiseerd door WomanLink en is al jaren een herkenbaar moment in de stad.
Nieuw team, scherpe koers
De organisatie ligt dit jaar in handen van een nieuw projectteam, met projectleider Shannah Telleman en marketeer Reni van der Gragt. De maatschappelijke inzet is duidelijk. Onderwerpen als femicide en de loonkloof worden bespreekbaar gemaakt. “De protestmars is het moment waarop alles samenkomt en we echt laten zien waar we voor staan,” aldus Telleman.
Mars én festival
Iedereen is welkom om mee te lopen in de mars en een eigen protestbord of creatieve uiting mee te nemen. Vooraf is er een gratis workshop spandoeken maken, verzorgd door Circus Andersom. Na de mars volgt een festival met sport en kunst op culturele locaties rond het Canadaplein, in samenwerking met onder andere TAQA Theater De Vest, Grote Kerk Alkmaar, Stedelijk Museum Alkmaar, Artiance en Bibliotheek Kennemerwaard.
Meer dan één dag
Volgens WomanLink is Internationale Vrouwendag geen los moment, maar onderdeel van een bredere beweging. “We nodigen organisaties en inwoners uit om zich aan te sluiten. Loop mee op 8 maart en laat zien dat vrouwenrechten ons allemaal aangaan,” zegt Van der Gragt.
Praktische informatie
- Datum: zondag 8 maart 2026
- Workshop spandoeken maken: 10.00 tot 11.00 uur, Grote Kerk Alkmaar
- Protestmars: start om 12.00 uur bij de Grote Kerk, route door de binnenstad
- Festival: 12.30 tot 17.00 uur
- Locaties: culturele plekken rond het Canadaplein
- Toegang: gratis
