Nu aan te vragen: Sportakkoordbudget voor Clubkader

Door de Redactie · 21 oktober 2025

In Alkmaar is tijdelijk extra budget beschikbaar uit het Lokaal Sportakkoord. Naast de reguliere uitvraag kunnen sportverenigingen nu ook een aanvraag indienen om hun kader; trainers, vrijwilligers en bestuurders, gericht te inspireren en op te leiden. Denk aan een sessie met een topsporter, een expertsessie met een sportpsycholoog of een praktische opleidingsavond voor het verenigingskader. Het doel is het kader kundiger, gemotiveerder en duurzaam inzetbaar te maken, zodat verenigingen toekomstbestendig blijven.

Aanvragen kunnen tot en met 1 december 2025 worden ingediend en activiteiten moeten vóór 1 januari 2026 zijn uitgevoerd. Omdat er in totaal € 19.000 aan restantbudget beschikbaar is, kan toekenning (deels) plaatsvinden om zoveel mogelijk verenigingen te bedienen. Er is voorrang voor initiatieven die (deels) openstaan voor andere verenigingen en vooraf worden gecommuniceerd, evenals voor aanvragen met (gedeeltelijke) eigen financiering.

We nodigen vooral plannen uit die bijdragen aan de pijlers van het Sportakkoord: sociaal veilig sportklimaat, zichtbaarheid van (top)sport, inclusief sporten, vitale sportaanbieders, vaardig in bewegen en ruimte voor sport en bewegen.Voor vragen of het sparren over een idee is verenigingsadviseur Berry Moolenaar bereikbaar via b.moolenaar@alkmaarsport.nl of 06-24627446. Indienen kan via het digitale aanvraagformulier welke samen met de volledige informatie over criteria, tijdlijn en verantwoording is te vinden op www.alkmaarsport.nl/kaderinspiratie

Archief

error: Jammer joh!