Ter Apel kampt met overbezetting, Alkmaar biedt geen extra opvangplekken aan

Door de Redactie · 30 mei 2026

Er is momenteel veel te doen over de volle opvang in Ter Apel en de acties om hier verlichting in te brengen. De deuren van opvangcentrum Ter Apel zijn vorige week deels gesloten vanwege overbezetting.

Daardoor ontstaat een acuut opvangtekort met als gevolg dat asielzoekers in Ter Apel buiten moeten slapen. Het college van Alkmaar heeft besloten geen aanbod te doen voor extra opvangplekken danwel versneld statushouders huisvesten naar aanleiding van het landelijk opvangtekort.

Ondertussen heeft de gemeente Hotel Alkmaar en het COA aangeschreven vanwege de ongeoorloofde opvang van statushouders. Het hotel en COA hebben deze aanschrijving op donderdag 21 mei ontvangen.

Tot op heden is er geen reactie gekomen van het COA op deze brief. Op dit moment verblijven er zowel Alkmaarse statushouders als gezinsleden met status, ook wel nareizigers genoemd, van statushouders die al in Alkmaar wonen.

Het gaat in totaal om 46 personen. Voor de aanwezige families geldt dat zij bij aanvang van de zomervakantie kunnen uitstromen uit het hotel.

Tekst: Mediapartner BEATFM

Archief

Archief

error: Jammer joh!