Met de voeten in het zand smaakt een drankje vaak nét wat lekkerder. De beachclubs en strandtenten in Noord-Holland hebben het deze warme weken dan ook druk. Maar het verschilt nogal wat je betaalt voor een drankje. Zo loopt de prijs voor een cappuccino uiteen van €2,50 tot €4,50. Vergeleken met een jaar geleden betaal je gemiddeld genomen 3 procent meer. Dat blijkt uit onderzoek van Strandtenten.nl, dat de prijzen van een groot aantal strandtenten op een rij zette.
Voor de voordeligste cappuccino kun je terecht bij Badabing in Bergen aan Zee: €2,50. Ook bij Strandpaviljoen De Toko in Callantsoog ben je relatief voordelig uit: daar kost een cappuccino €3,00. Met €4,50 is een cappuccino het duurst bij onder andere Club17 op Texel en Strandpaviljoen Paal 17 op Texel.
Wat kost een biertje?
Wie liever een biertje drinkt, kan voor de laagste prijs terecht bij Strandpaviljoen Zilverzand in Egmond-Binnen: €3,25. De hoogste bierprijs vind je bij Beachclub Bistro Lounge – Later aan Zee in Bloemendaal: €4,75 voor 25 cl.
Voor een kop koffie ben je het voordeligst uit bij Badabing in Bergen aan Zee: €2,25. Bij onder andere Club17 op Texel en Strandpaviljoen Paal 17 op Texel betaal je met €4,00 het meest voor een kop koffie.
Prijzen hoger dan vorig jaar
Zoals vrijwel alles het afgelopen jaar duurder werd, geldt dat ook voor drankjes aan het strand. Bier werd gemiddeld 4 procent duurder. Koffie en cappuccino werden gemiddeld 3 procent duurder.
“Op het strand kijken de meeste mensen waarschijnlijk niet op een paar dubbeltjes meer of minder. Toch kan het bij een rondje koffie of bier flink schelen waar je neerstrijkt”, zegt Hans Buis, oprichter van Strandtenten.nl.
