Feestelijke opening spooronderdoorgang in Heerhugowaard

Door de Redactie · 19 maart 2026

HEERHUGOWAARD – Maandag 20 april gaat de nieuwe spooronderdoorgang in Dijk en Waard open voor alle verkeer. Autoverkeer, fietsers en voetgangers kunnen dan gebruik maken van de nieuwe route. Daarmee is de opening een maand eerder dan verwacht. ProRail, Mobilis- Hegeman B&I met hun partner Van Gelder Groep en de gemeente vieren dit met een openingsfeest op 18 april.

Programma van de feestelijke opening

Tijdens de feestelijke opening van de nieuwe spooronderdoorgang is er de hele middag van alles te beleven. Vanaf 14.00 uur worden bezoekers welkom geheten door de burgemeester en start het programma. Daarna kunnen bezoekers genieten van optredens van dansschool Gottamove, zangeres Rani en Rose Martin. Door de middag heen zorgen DJ Rico Fernando en Tim Bakker voor muziek. Er zijn kinderactiviteiten zoals schminken en er is de mogelijkheid om alvast door de nieuwe onderdoorgang te wandelen. Ook zijn er foodtrucks en een bar aanwezig.

Onthulling nieuwe naam

Rond 15.00 uur begint het officiële gedeelte, met interviews door dagvoorzitter Arjan Spoormans (ProRail) en korte bijdragen van betrokken organisaties. Aansluitend onthult burgemeester Maarten Poorter de nieuwe naam van de spooronderdoorgang, gevolgd door een fotomoment. Het evenement is om 17.00 uur afgelopen.

Bereikbaarheid

Kom zoveel mogelijk op de fiets. Er is beperkt parkeerruimte in de buurt. Het bouwterrein is open aan de kant van Het Zakenstation, Stationsplein 99 in Heerhugowaard. Hier kunnen bezoekers hun fiets kwijt. Station Heerhugowaard ligt op loopafstand voor bezoekers die met het OV komen.

Archief

error: Jammer joh!