Kom naar de informatiebijeenkomst van Herenboeren in Egmond

Door de Redactie · 7 oktober 2025

EGMOND AAN DEN HOEF – Gezond en duurzaam voedsel, geproduceerd door en voor de buurt. Dat is het idee achter Herenboeren Duinstreek. Op donderdag 16 oktober organiseert de coöperatie een informatiebijeenkomst in Huys Egmont. Iedereen die nieuwsgierig is naar dit concept – van grond tot mond – is welkom.

Een boerderij van en voor de leden

Herenboeren Duinstreek maakt deel uit van een landelijke beweging waarbij burgers en boeren samen eigenaar zijn van een boerderij. De leden beslissen mee over wat er verbouwd wordt en steken regelmatig de handen uit de mouwen. De boer leidt het dagelijkse werk, maar staat er niet alleen voor. Samen zorgen de leden voor gezonde oogst, een levende bodem en een toekomstbestendige landbouw.

Hoe werkt het in de praktijk?

Tijdens de bijeenkomst hoor je hoe het is om lid te zijn van een Herenboerderij, wat er allemaal groeit en bloeit en hoe leden actief bijdragen. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen en in gesprek te gaan.

Praktisch

  • Datum: donderdag 16 oktober 2025
  • Tijd: 20.00 – 21.30 uur (inloop vanaf 19.30 uur)
  • Locatie: Huys Egmont, Slotweg 46-48, Egmond aan den Hoef
  • Kosten: gratis
  • Aanmelden: via www.duinstreek.herenboeren.nl

Herenboeren Duinstreek in actie

De boerderij aan de Groeneweg tussen Alkmaar en Bergen draait nu bijna vier jaar. Groenten, koeien en varkens vormen de basis, maar er is meer. Leden bouwden tunnelkassen, legden een kruidentuin aan en organiseren activiteiten voor jong en oud. Zo groeit de boerderij uit tot een levendige plek waar samen werken ook samen genieten betekent.

Archief

error: Jammer joh!