De gemeente Bergen wil het betaald parkeren beter gaan handhaven met een scanauto. Vanaf 14 april gaan we met deze scanauto proefrijden en wordt nog niet bekeurd. Vanaf 1 mei zetten we de scanauto vervolgens officieel in en bekeuren we bij overtredingen.
De scanauto gaat door de hele gemeente Bergen rijden en zetten we vooral in bij de drukke dorpskernen.
Het inzetten van de scanauto is een aanvulling op het te voet controleren. De inzet van de scanauto betekent dus niet dat alle controles door een voertuig worden overgenomen. Door beide vormen te combineren, kunnen we efficiënt handhaven.
Op dit moment betaalt ongeveer 1 op de 3 parkeerders geen parkeergeld op een plek waar dit wel moet. Met de scanauto kan de gemeente sneller en vaker controleren of er voor een parkeerplek is betaald of dat er een geldige parkeervergunning is. De scanauto scant kentekens en vergelijkt deze met betaalde parkeeracties en geregistreerde vergunningen.
