Bij het verplaatsen van de bushaltes in de Hoef, Ritsevoort, Heul en Kerkplein in Alkmaar worden maatregelen in looproutes en voor de toegankelijkheid van het openbaar vervoer genomen. Dit is in uitvoerig en loopt nog. Net als het verplaatsen van de abri’s. Ook bij de nieuwe haltes van de Picassolaan en Sportpark de Meent zijn een verhoogde instap en andere toegankelijkheidsvoorzieningen nodig. Nu worden ontwerpen en bestek uitgewerkt voor uitvoering in het najaar 2026.
Bij realisatie van de nieuwe woningen aan de Picassolaan zal daar een lagere maximale snelheid ingevoerd worden. De weg wordt aangepast na het realiseren van deze woningen. De geldigheid van het eurokaartje op lijn 165 is met ingang van dit jaar verlengd tot en met de halte Sportpark de Meent. Eerder was het kaartje alleen geldig tot en met halte Picassolaan. Er kan nu dus met het eurokaartje naar Sportpark de Meent gereisd worden.
Het eurokaartje is niet meer geldig op lijn 163 omdat deze lijn geen lokale functie meer heeft, maar een interlokale lijn richting Uitgeest is geworden. Het eurokaartje is alleen geldig op lokale of stadslijnen. Lijn 8 en 9 hebben de lokale functie in Overdie gekregen. Op die lijnen is het eurokaartje wel geldig.
Bron: Mediapartner BEATFM
