Alkmaar boekt resultaat van € 4,4 miljoen voordelig over 2025

Door de Redactie · 10 juni 2026

Het gerealiseerd resultaat over het boekjaar 2025 van de gemeente Alkmaar bedraagt € 0,8 miljoen nadelig, zo blijkt uit het accountantsverslag. Per saldo is tussentijds € 5,1 miljoen aan de reserves onttrokken, zodat het uiteindelijk gerealiseerde resultaat over 2025 circa € 4,4 miljoen voordelig bedraagt.

De tussentijdse resultaatbestemming bestaat uit de onttrekkingen aan en stortingen in reserves gedurende het boekjaar. Deze mutaties in reserves vinden plaats op basis van door de gemeenteraad genomen besluiten.

De vermogenspositie is licht gedaald. De financiële positie in de programmabegroting 2026 vraagt om aandacht om financieel gezond te blijven. De begroting 2026 is sluitend, maar de resultaten van de jaren 2027 tot en met 2029 zijn negatief.

Bron: Mediapartner BEATFM

Archief

Archief

error: Jammer joh!