Veel onjuistheden bij communicatie over opvang statushouders in Hotel Alkmaar

Door de Redactie · 13 mei 2026

Naar aanleiding van een uitleg van voormalig wethouder Schouten over het proces en tijdlijn rondom de opvang van statushouders in Hotel Alkmaar, blijken er daar diverse onjuistheden in te hebben gezeten. Na de aankondiging van zijn ontslag heeft het college de gemeentesecretaris verzocht de eerder verstuurde tijdlijn na te lopen en op basis van gesprekken met de ambtelijke organisatie zo nodig te corrigeren, dan wel aan te vullen.

Er is daarbij geconstateerd dat de eerder verstrekte informatie niet volledig en onjuist is. Het gaat er daarbij om dat het college had aangegeven dat er geen voornemen van het COA bekend was, maar deze informatie was wel bekend, Alleen niet bij het college. Daarnaast is er op 20 maart een raadsinformatiebrief gestuurd waarin is aangegeven dat het college overvallen was door het besluit van het COA.

Ook dit blijkt met de kennis van nu onjuist te zijn geweest. Het is ook gebleken dat bij voormalig wethouder Schouten wel eerder bekend was dat er een nareisactie zou plaatsvinden in Hotel Alkmaar op 20 maart. Ondanks dat het college hard heeft gewerkt om de gang van zaken duidelijk te krijgen, houdt zij het voorbehoud dat er in de komende tijd nog meer relevante informatie naar boven komt.

Bron: Mediapartner BEATFM.NL

Archief

Archief

error: Jammer joh!